Sorento Zadębie Skierniewice - Pilica Przedbórz 0:0

Matuszewski, Hyży, Potocki, Paczkowski,
Łojszczyk Ł, Różycki
Tomaszewski K, Karwat, Cybulski

Historyczny sukces!!!

W niedzielne popołudnie Sorento Zadębie podejmowało zespół Juvenii Wysokienice. Dzięki korzystnemu wynikowi w spotkaniu pomiedzy Astrą Zduny a Mazovią Rawa Mazowiecka 0:1, mieliśmy szansę by w przedostatniej kolejce tego sezonu zapewnić sobie awans do 4 ligi. Szanse wykorzystaliśmy i po wysokim zwycięstwie 5:0 mogliśmy sie cieszyć z historycznego triumfu.
Dlatego wszystkim krórzy przyczynili się do tego wielkiego dla nas sukcesu należą się ogromne brawa!!!

Szerzej na temat mijającego już sezonu będziemy pisać wkrótce.

Mecz na szczycie dla Sorento

Sorento Zadębie w wyjazdowym spotkaniu pokonało vicelidera klasy okręgowej Orła Nieborów 2:0 i obroniło fotel lidera.
Mecz stał na dobrym poziomie i przez całe 90 minut obie drużyny twardo walczyły o punkty, co obfitowało dużą ilością żółtych kartek.
Cieszy duża ilosć kibiców ze skierniewic, sprzyjająca naszemu klubowi.

Orzeł Nieborów - Sorento Zadębie Skierniewice 0:2 (0:1)
Bramki:
Michał Kowal
Radaosław Krocz

Passa zwycięstw przerwana

Sorento Zadębie Skierniewice uległo Koronie Wejsce 0:1 na boisku w Wygodzie, to pierwsza ligowa porażka od 24 października kiedy to ulegliśmy Jutrzence Drzewce. Co było przyczyną porażki? Tutaj pozostawiam wiele przemyśleń zawodnikom, trenerowi i zarządowi. Gra pozostawiała wiele do zyczenia. Wielu powie że gdyby sędzia uznał nam bramkę jak najbardziej prawidłowo zdobytą wyjechali byśmy z jednym punktem, ale czy po takiej grze ten punkt nam się należał?
A w najbliższej kolejce czeka nas kolejne bardzo trudne i ważne spotkanie, jedziemy do Nieborowa gdzie zmierzymy się z tamtejszym Orłem.

Świąteczne granie

W rozegranym awansem meczu 19 kolejki Sorento Zadębie Skierniewice pokonało Czarnych Bednary 2:1 i tym samym powiększyło przewagę nad viceliderem Orłem Nieborów do 7 punktów.
O meczu nie można powiedzieć zbyt wiele, miał on różnorodny przebieg a zawodnikom udzielała się już Świąteczna atmosfera.
Panu Krzysztofowi Jażdżykowi dziękujemy za pomoczowe spotkanie wielkanocne

7 ligowe zwycięstwo z rzędu

Drużyna Sorento podtrzymała dobrą passe i po raz kolejny zwyciężyła. Wygrana w meczu z Laktozą Łyszkowice to już nasze 7 ligowe zwycięstwo z rzędu.

Sorento Zadębie Skierniewice - Laktoza Łyszkowice 3:0 (0:0)
Damian Krocz
samobójcza
Dawid Mrówczyński

Udany rewanż za jesień

W 3 spotkaniu rundy wiosennej Sorento pokonało w wyjazdowym spotkaniu Astrę Zduny 2:0. Był to rewanż za jesienną porażkę 4:2 na boisku w Skierniewicach.
Bramki dla lidera zobyli Michał Frączek i Łukasz Łojszczyk.

Trudna przeprawa z Chąśnem

Mecz z broniącą się przed spadkiem drużyną Olimpii Chąśno okazał się bardzo trudnym spotkaniem dla Sorento. Już przed meczem rozmawialiśmy by nie lekceważyć gości, a bardziej nas utwierdzał do tego ich ostatni mecz, w którym pewnie pokonali Vagat Domaniewice aż 6:0. Nasze przypuszczenia sprawdziły się, zespół z Chąśna pokazał się z bardzo dobrej strony, w niczym nie przypominał zespołu z rundy jesiennej kiedy to wygrywaliśmy na boisku w Niedźwiedzie 3:0. Przejdźmy do samego spotkania, pierwsze 20 minut to dobra gra naszej drużyny, długo utrzymujemy się przy piłce, próbujemy tworzyć akcje oskrzydlające, gramy wysoko na przeciwniku, co uniemożliwia gościom wyprowadzanie akcji. Jednak z upływem czasu to Olimpia przejmuje inicjatywę, momentami mamy ciężko wyjść ze swojej połowy boiska, i skupiamy się tylko na wyprowadzaniu kontrataków. Po bardzo ładnej indywidualnej akcji Tomka Cybulskiego zdobywamy prowadzenie, ale gra nie ulega zmianie. Druga połowa to jeszcze lepsza gra zespołu gości. Przeprowadzają kilka bardzo ładnych akcji, stwarzają zagrożenie ze stałych fragmentów gry i nasz blok defensywny ma coraz więcej pracy. Coraz częściej też musi interweniować nasz bramkarz, a jego kilka interwencji ratuje nasz zespół przed utratą bramki. Trener dokonuje zmian, które wnoszą świeżość i większy spokój w naszych szeregach. I tak jak w pierwszej połowie wyprowadzamy kilka kontr, po jednej z nich Dawid Mrówczyński ustala wynik spotkania.
Cieszą 3 punkty, ponieważ przeciwnik postawił nam dużo wyżej poprzeczkę niż rezerwy Pelikana w inauguracyjnym spotkaniu.
A w najbliższą sobotę jedziemy do Zdun, gdzie w meczu na szczycie zmierzymy się z zajmującą 3 miejsce w tabeli drużyną Astry. Oby na ten mecz wybrała się taka kadra jaką miał do dyspozycji nasz trener w ostatnim spotkaniu.

Sorento Zadębie Skierniewice - Olimpia Chąśno 2:0 (1:0)
Tomasz Cybulski

Historyczna pozycja Sorento

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej sezonu 2010/2011 Sorento Zadębie Skierniewice pokonało Pelikana II Łowicz 1:0, bramkę na wagę 3 punktów zdobył pozyskany w ostatnim dniu okienka transferowego Tomasz Cybulski.
W spotkaniu byliśmy stroną przeważającą a goście zagrożenie pod naszą bramką stwarzali tylko po stałych fragmentach gry.

Szkoda sytuacji Tomka z pierwszej połowy i Łukasza Łojszczyka w drugiej, którzy zamiast dogrywać do doskonale ustawionych partnerów próbowali indywidualnie wykończyć akcję.
To zwycięstwo i porażka lidera Orła Nieborów z Widokiem Skierniewice pozwoliła naszej drużynie po raz pierwszy w historii klubu zająć fotel lidera w skierniewickiej klasie okręgowej.
Cieszy wspaniała frekwencja zawodników, trener miał do dyspozycji kadrę 18 zawodników, a przecież dochodzi jeszcze kontuzjowany „Sowa”, pauzujący za kartki „Kowal” i trenujący z zespołem „Toczy”.
 W imieniu całej drużyny, trenerów i zarządu dziękujemy Panu Krzysztofowi Jażdżykowi za zorganizowanie spotkania pomeczowego w restauracji „Alhambra”.

Inauguracja rundy wiosennej 2010/2011

Już w najbliższą sobotę inauguracja skierniewickiej klasy okęgowej, w Bednarach, Czarni zagrają z Jutrzenką Drzewce a w Łyszkowicach, Laktoza zmierzy siły z Juvenią Wysokienice. W niedziele natomiast pozostałe spotkania i dwa pojedynki które pokażą bardzo wiele jeśli chodzi o czołowe lokaty na początku rundy wiosennej. Lider Skierniewickiej Okręgówki Orzeł Nieborów podejmie na własnym boisku 8 po rundzie jesiennej Widok Skierniewice, tutaj jeśli Skierniewicka drużyna chce myśleć o awansie nie może tego spotkania przegrać. No i mecz sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli vicelidera Pelikana II Łowicz z trzecią drużyną Sorento Zadębie, wszyscy są bardzo ciekawi tej konfrontacji i celów jakie postawią sobie wszystkie drużyny z czołówki tabeli.
  W pozostałych spotkaniach zagrają:
Olimpia Chąśno - Vagat Domaniewice,
Korona Wejsce - Mazovia Rawa Mazowiecka,
Astra Zduny - Olympic Słupia.

6:0 na zakończenie okresu przygotowawczego

W ostatnim spotkaniu przed okresem przygotowawczym, Sorento Zadębie pokonało drużynę LKS Osuchów 6:0.
Mecz miał jednostronny przebieg, a interwencje naszego bramkarza można było policzyć na palcach jednej ręki.

Remis w przedostatnim sparingu

W przedostatnim meczu towarzyskim przed zbliżającą się rundą wiosenną Sorento Zadębie zremisowało 1:1 z viceliderem Mazowieckiej Klasy "A" drużyną Błękitnych Korytów. Mecz rozgrywany był na sztucznym boisku w Żyrardowie.

Błękitni Korytów - Sorento Zadębie 1:1 (0:0)

Bramka dla Sorento:
Krzysztof Paradowski

Druga połowa o której trzeba szybko zapomnieć

Niedzielne spotkanie sparingowe to mecz o którym powinniśmy jak najszybciej zapomnieć, a raczej jego druga odsłona. Do przerwy prowadziliśmy 2:0, a po zmianie stron ulegliśmy 2:6, a nie jak niektórzy podają 2:7 gdyż jednej z bramek sędzia wkońcu nie uznał.
Meczu nie ma co wspominać, słaba frekwencja w porównaniu z innymi meczami (tylko 13 osób) no i koszmarne błędy w drugiej połowie.

Kolejny sprawdzian

W czwartym już spotkaniu towarzyskim Sorento Zadębie zremisowało 2:2 z zamykjącą tebele klasy okręgowej drużyną Olympic Słupia.

Bramki dla Sorento:
Adam Bieganowski
Daniel Tomaszewski

Dobry mecz z IV-ligowcem.

W czwartkowy wieczór w ramach treningu rozegraliśmy mecz kontrolny z dobrze nam znaną drużyną ORLĘTA Cielądz. Spotkanie, miało dwa oblicza, pierwsza połowa która zdecydowanie należała do Nas, goście oddają w tej części tylko jeden strzał na naszą bramkę. To my prowadzimy gre, często atakujemy i gramy wysoko presingiem na przeciwniku. Natomiast druga odsłona to już zmiana 7 zawodników i roszady w składzie co do dobrania odpowiednich pozycji, tutaj goscie dochodzą do głosu i rozstrzygaja losy spotkania na swoją korzyść.
Cieszy zaangażowanie tak licznej grupy zawodników. Natomiast brakuje nam świeżości (nie ma sie co dziwić po takich treningach), oraz czucia piłki, ale jeszcze wszystko przed nami!
Oby tylko Ci wszyscy co trenują zostali w klubie.

Sorento Zadębie - Orlęta Cielądz 1:4 (0:0)
Bramka:
Łukasz Łojszczyk (asysta Dawid Mrówczyński)

Mecz towarzyski!!!

W czwartek (24 lutego) o godzinie 18:30 w godzinach naszego treningu odbędzie się mecz z drużyną Orlęta Cielądz, sptykamy się o godzinie 17:45 na nowej hali OSIR.

Drugi sparing na plus!!!

W drugim meczu kontrolnym po przerwie ziomewej,
Sorento Zadębie podejmowało grającą w klasie "A" drużynę Muscadora Wola Pękoszewska (12 miejsce po rundzie jesiennej).
Mecz zakończył się zwyciestwem Sorento 5:1 do przerwy 2:0.
Spotkanie było toczone w bardzo trudnych warunkach.

Wygrana na inauguracje!!!

Sorento Zadębie Skierniewice - Jutrzenka Mokra Prawa 5:0

W swoim pierwszym występie po przerwie zimowej nasz team pokonał Jutrzenke Mokra Prawa (klasa A 9 miejsce po rundzie jesiennej.)